Digital Signage jest systemem informacyjno-reklamowym, zarządzanym za pomocą sieci komputerowej, który wykorzystuje do tego celu ekrany TV (LCD, LED, lub inne) dedykowane odtwarzacze, serwery i oprogramowanie sterujące. Systemy tego typu pozwalają na szybkie, precyzyjnie i skuteczne dostarczenie treści informacyjnej lub reklamowej odbiorcy docelowemu w takich miejscach jak np.: placówki handlowe, hale rozrywkowe i wystawowe, poczekalnie i dworce, recepcje, hotele, kina i teatry, szkoły, szpitale, pojazdy komunikacji publicznej, a także w miejscach uczęszczanych przez duże ilości ludzi ? np. ruchliwe ulice i deptaki.

Sygnały są dystrybuowane do odbiorników ? zazwyczaj profesjonalnych ekranów LEDowych, możliwych do zastosowania również na wolnym powietrzu, lub ekranów tylnoprojekcyjnych ? cyfrowo, najczęściej za pomocą okablowania CAT-5 lub światłowodu, rzadziej analogowo. Ze względu na potencjalnie dużą ilość odbiorników oraz ich różne proporcje, wykorzystuje się do tego celu skalery dopasowujące rozdzielczość, matryce pozwalające na posłanie sygnału z dowolnego źródła na dowolny odbiornik, lub proste rozdzielacze sygnału z pojedynczego źródła.

W przypadku gdy konieczna jest interaktywność systemu informacyjnego, stosuje się monitory i panele dotykowe, które pozwalają użytkownikowi na wyszukiwanie informacji i wybór opcji menu.

W systemach Digital Signage możliwe jest także połączenie obrazu z nagłośnieniem. Stosuje się w tym celu profesjonalne rozwiązania PA lub 100 V. Tego typu instalacje znajdują zastosowanie w takich miejscach jak audytoria, sale szkoleniowe i konferencyjne, a także koncertowe. W szczególnych przypadkach Digital Signage można połączyć z systemami konferencyjnymi oraz tłumaczeń symultanicznych.

Źródłem zawartości w systemach Digital Signage są odtwarzacze sieciowe i oprogramowanie do centralnego zarządzania cyfrową zawartością audio-wizualną. Celem jest tu skuteczne dostarczenie treści informacji lub reklamy do odbiorcy.

Profesjonalne ekrany telewizyjne przeznaczone do zastosowań w Digital Signage przystosowane są do pracy w trudnych warunkach wewnętrznych i zewnętrznych (zastosowanie obudów o określonym oznaczeniu IP), a także bezawaryjnej pracy ciągłej. Najbardziej zaawansowane instalacje obejmują bezramowe monitory pozwalające na budowę wielomonitorowych ścian video, lub wspomniane interaktywne monitory dotykowe wyposażone w technologię multitouch. Oprócz ekranów telewizyjnych stosuje się także profesjonalne projektory multimedialne (instalacyjne, biznesowe, krótkoogniskowe, przenośne, 3D, itp.) o rozdzielczości od SVGA do WUXGA (1920 x 1200 pikseli).

Wyświetlacze i projektory wymagają odpowiedniego zamocowania w miejscu pracy. W swojej ofercie zapewniamy różnorodne uchwyty (sufitowe, ścienne), stojaki (stałe, uchylne, obrotowe), moduły do zbudowania ścian multimedialnych i systemów videokonferencyjnych.

Sterowanie systemami Digital Signage odbywa się za pomocą systemów modułowych, pozwalających na stworzenie prostych lub zaawansowanych struktur do zarządzania i monitoringu wszystkimi urządzeniami elektronicznymi w danym systemie. Pozwalają one na kontrolowanie funkcji wyświetlaczy, interesów interaktywnych, nagłośnienia, automatyki budynkowej systemów bezpieczeństwa. Możliwe jest zastosowanie prostego interfejsu sterującego w postaci dedykowanego panelu dotykowego, popularnego smartfona lub tabletu, a także pilota lub klawiatury.

Usługi związane z systemami Digital Signage przeznaczone są na rynek profesjonalny. Zapewniamy tutaj indywidualne podejście do każdego zlecenia, a także pełną obsługę szkoleniową, oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.


Nasze realizacje: