Usługi > Nagłośnienie

Nagłośnienie profesjonalne to przede wszystkim trwałość urządzeń, pozwalająca na ich wieloletnie użytkowanie w trudnych „warunkach bojowych”.

Nagłośnienie profesjonalne i estradowe

Sale koncertowe i rozrywkowe oraz niektóre puby i restauracje korzystają praktycznie zawsze ze stereofonicznego nagłośnienia profesjonalnego lub estradowego. Tam gdzie przewidziana jest scena i występy artystów na żywo, oprócz systemu mikrofonów i przyłącz sygnałowych do instrumentów muzycznych, dodatkowym źródłem dźwięku może być dowolny odtwarzacz plików lub płyt, gramofon, lub komputer / laptop. Kluczowe jest przeanalizowanie wszystkich potrzeb konfiguracyjnych i zastosowanie odpowiedniego miksera sygnałów audio. Jeśli nagłośnienie jest oparte na osobnych wzmacniaczach mocy, konieczne jest zastosowanie głośników o wysokiej skuteczności, które charakteryzują się łatwością wysterowania.

Biurom, firmom, a także restauracjom i pubom, gdzie istnieje konieczność doprowadzenia stereofonicznego dźwięku tła do wielu pomieszczeń (stref), proponujemy proste i efektywne systemu multiroom, w których każde pomieszczenie ma możliwość wyboru niezależnego źródła dźwięku i dokonywania w nim ustawień (opcja maksimum), lub sterowania głośnością dźwięku w każdym z pomieszczeń (opcja minimum)

Obiekty użyteczności publicznej takie jak: zakłady pracy, szkoły, ośrodki zdrowia, dworce, lotniska, itp., korzystają przeważnie z prostych i efektywnych pod względem kosztów instalacji nagłośnieniowych w trybie 100 V.

Nagłośnienie standardowe – polega na zastosowaniu klasycznej konfiguracji stereo, z ilością głośników i wzmacniaczy dobraną do wielkości i parametrów danego obiektu. Oprócz profesjonalnych mikserów cyfrowych z pamięcią ustawień, coraz częściej stosuje się tu aktywne moduły głośnikowe z wbudowanymi wzmacniaczami cyfrowymi.

Nagłośnienie 100 V – jest stosowane przede wszystkim w przypadkach, gdy nie potrzeba najlepszej możliwej jakości dźwięku oraz nie jest konieczny tryb stereo. Podstawowym założeniem tego typu instalacji jest zrozumiałość mowy i przekazywanych komunikatów, a muzyka i innego rodzaju dźwięki towarzyszące są odtwarzane w tle. W systemach 100 V stosuje się wzmacniacze monofoniczne, do których przy odpowiednim doborze parametru mocy można podłączyć bardzo dużą ilość głośników. Rozwiązanie takie pozwala na wydatną redukcję kosztów i jest stosowane przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej.

Pozostałe usługi w ofercie: systemy konferencyjne, adaptacja akustyczna, systemy kina domowego.