Usługi > Videokonferencje

Transmisja obrazu i dźwięku w czasie rzeczywistym, w rozdzielczości Full HD i jakości hi-fi.

Systemy konferencyjne

Systemy konferencyjne umożliwiają efektywną komunikację pomiędzy wieloma uczestnikami w ramach wirtualnych spotkań, nierzadko przeprowadzanych w skali globalnej, czyli z udziałem dużej odległości między ludźmi. Rozwiązania te polegają na transmisji obrazu i dźwięku w czasie rzeczywistym, w rozdzielczości Full HD i jakości hi-fi. Systemy takie wytwarzane są przez kilka wyspecjalizowanych firm na świecie, a oferta i skierowana jest przede wszystkim do średnich i dużych podmiotów biznesowych. Telekonferencje pomagają zaoszczędzić czas przeznaczony na podróże osób kluczowych w działalności danych firm i znacząco zaoszczędzić koszty, pomagając w swobodnej komunikacji oraz wyrażaniu myśli i stanowisk na dużą odległość.

Od strony strukturalnej, systemy bezstratnej dystrybucji wizyjnych i dźwiękowych realizowane są przy użyciu okablowania CAT5, światłowodu, a także analogowych i cyfrowych kabli sygnałowych. Wykorzystuje się także matryce sygnałów video i audio, skalery i rozdzielacze. Oprócz standardowych kabli cyfrowych i analogowego na wyposażeniu takiego systemu muszą znaleźć się także złącza instalacyjne, adaptery, a w końcu specjalne przyłącza w postaci paneli ściennych, podłogowych i stołowe. Przyłącza takie dysponują kompletem gniazd cyfrowych, analogowych i sieciowych. Dzięki budowie modułowej możliwa jest łatwa konfiguracja i ścisłe dopasowanie do potrzeb użytkowników.

Systemy do wideokonferencji

Do wizualizacji w systemach konferencyjnych stosuje się interaktywne tablice, mogące służyć zarówno do omawiania i analizy danych oraz zagadnień biznesowych, jak i uatrakcyjnienia zajęć na uczelniach i w szkołach. Wizualizery z kolei pozwalają na wyświetlanie przedmiotów w postaci płaskiej i przestrzennej, w wysokiej rozdzielczości obrazu. Oprócz tego zastosowanie mają tu profesjonalne ekrany (LED, LCD, plazmowe), przystosowane do pracy ciągłej.

Jako nagłośnienie w systemach konferencyjnych służą profesjonalne procesory DSP, matryce, mikrofony przewodowe i bezprzewodowe, miksery, a także wzmacniacze z głośnikami pasywnymi różnych typów, bądź głośniki aktywne z wbudowanymi wzmacniaczami, podłączane bezpośrednio do miksera. Jeśli zachodzi taka potrzeba, proponujemy również systemy konferencyjne do zastosowań stacjonarnych oraz systemy tłumaczeń symultanicznych.

Nasza oferta obejmuje: zintegrowane systemy videokonferencyjne do użytku stacjonarnego oraz na duże odległości, wyposażenie sal konferencyjnych i wykładowych, profesjonalne monitory służące do zbudowania ścian video, monitory dotykowe z technologią multitouch, systemy nagłośnieniowe, akcesoria i uchwyty montażowe, a także integrację z systemami Digital Signage i monitoringu.

Systemy konferencyjne można wyposażyć w moduły i urządzenia służące do sterowania, które pozwalaj na zaprogramowanie mniej lub bardziej zaawansowanych komend i struktur do zarządzania całą elektroniką sali konferencyjnej oraz monitoringu urządzeń.

Pozostałe usługi w ofercie: Akustyka pomieszczeń, Systemy kina domowego hi-end, Multiroom audio.