" "
Usługi >

CCTV

CCTV to skrót od angielskiego terminu Closed Circuit TV, określającego systemy nadzoru i monitoringu wizyjnego obiektów, umożliwiające zapis materiałów na szyfrowanych nośnikach, umieszczonych najczęściej w innej lokalizacji.

Systemy CCTV  są realizowane za pomocą kamer i mikrofonów podłączonych przez protokół IP w sieciach komputerowych oraz rejestratorach sieciowych NVR (Network Video Recorder). Podgląd z kamer i nasłuch z mikrofonów udostępnia się tylko i wyłącznie osobom upoważnionym do monitoringu i kontroli (np. służbom porządkowym, pracownikom ochrony i właścicielom firm) lub zleceniodawcom.

Zamknięty monitoring telewizyjny pozwala na skuteczną ochronę dowolnego miejsca: domu prywatnego, firmy, obiektu publicznego, handlowego, a także całego osiedla lub dzielnicy.

CCTV można zintegrować z systemami alarmowymi. Przyjmują one postać przewodową lub bezprzewodową i są zgrupowane w klasy: C (profesjonalna) i S (specjalna), dobraną według skali przedsięwzięcia, funkcjonalności, wymagań inwestora oraz obowiązujących norm.

Systemy alarmowe składają się z:

Centrali – czyli głównego interfejsu grupującego wszystkie złącza, pamięci oraz konieczne oprogramowanie.

Sterowników (ekrany LCD lub LED) – służących do obsługi, zmiany ustawień i odczytu komunikatów.

Czujników – ruchu / zniszczenia, wibracyjnych, zalania, gazu / dymu, a także kontaktronów

Nasze kompleksowe podejście do zagadnienia monitoringu i bezpieczeństwa pozwala zaprojektować, zainstalować, zaprogramować i wdrożyć praktycznie każdy system tego typu, wraz z przeprowadzeniem szkolenia dla użytkowników. Oferujemy także doradztwo, konsultacje i nadzór nad projektami zewnętrznymi oraz integrację z innymi systemami automatyki i sterowania.

Oprócz tego zapewniamy zarówno profesjonalny serwis naprawczy, konserwację oraz modernizację istniejących systemów.

Sprawdź nasze pozostałe usługi: