Usługi >

Digital Signage

Digital Signage to system informacyjno-reklamowy, zarządzany za pomocą sieci komputerowej i wykorzystujący do wyświetlania ekrany TV (LCD, LED, lub inne) dedykowane odtwarzacze, serwery i oprogramowanie sterujące.

Systemy takie pozwalają na szybkie, precyzyjnie i skuteczne dostarczenie treści informacyjnej lub reklamowej odbiorcy docelowemu w takich miejscach jak np.: placówki handlowe, hale rozrywkowe i wystawowe, poczekalnie i dworce, recepcje, hotele, kina i teatry, szkoły, szpitale, pojazdy komunikacji publicznej, a także w miejscach uczęszczanych przez duże ilości ludzi – np. ruchliwe ulice i deptaki.

Sygnały są dystrybuowane do odbiorników (zazwyczaj profesjonalnych ekranów LEDowych, przeznaczonych także do zastosowania na wolnym powietrzu lub ekranów tylnoprojekcyjnych) najczęściej cyfrowo, za pomocą okablowania CAT-5 lub światłowodu. Ze względu na wymaganą zazwyczaj dużą ilość odbiorników oraz ich różne proporcje, wykorzystuje się do tego celu skalery dopasowujące rozdzielczość, matryce pozwalające na posłanie sygnału z dowolnego źródła na dowolny odbiornik, lub uproszczone rozdzielacze sygnału.

W przypadku gdy konieczna jest interaktywność systemu informacyjnego, stosuje się monitory i panele dotykowe, które pozwalają użytkownikowi na wyszukiwanie informacji i wybór opcji menu.

W systemach Digital Signage możliwa jest także integracja obrazu z nagłośnieniem. Stosuje się w tym celu profesjonalne rozwiązania PA lub 100 V. Tego typu instalacje znajdują zastosowanie w takich miejscach jak audytoria, sale szkoleniowe i konferencyjne, a także koncertowe. W szczególnych przypadkach Digital Signage można połączyć z systemami konferencyjnymi oraz tłumaczeń symultanicznych.

Źródłem zawartości w systemach Digital Signage są odtwarzacze sieciowe i oprogramowanie do centralnego zarządzania cyfrową zawartością audio-wizualną, a celem – jak najskuteczniejsze dostarczenie treści do odbiorców.

Profesjonalne ekrany telewizyjne przeznaczone do zastosowań w Digital Signage są dostosowane do pracy w trudnych warunkach lokalowych i zewnętrznych (odporność obudowy określona oznaczeniem IP), a także ciągłej bezawaryjnej pracy. Najbardziej zaawansowane instalacje zrealizowane są w postaci bezramowych monitorów pozwalających na zestawienie bardzo dużych ścian video lub interaktywnych monitorów dotykowych, wyposażonych w technikę multitouch. Oprócz ekranów telewizyjnych stosuje się także profesjonalne projektory multimedialne (instalacyjne, biznesowe, krótkoogniskowe, przenośne, 3D, itp.) o rozdzielczości od SVGA do WUXGA (1920 x 1200 pikseli).

Wyświetlacze i projektory wymagają odpowiedniego zamocowania w docelowej lokalizacji. W tym celu oferujemy różnorodne uchwyty (sufitowe i ścienne), stojaki (stałe, uchylne, obrotowe), moduły do zbudowania ścian multimedialnych i systemów videokonferencyjnych.

Sterowanie systemami Digital Signage odbywa się za pomocą modułów pozwalających na utworzenie prostych lub zaawansowanych struktur do zarządzania i monitoringu wszystkimi urządzeniami elektronicznymi w danym systemie. Pozwalają one na kontrolowanie funkcji wyświetlaczy, interesów interaktywnych, nagłośnienia, automatyki budynkowej systemów bezpieczeństwa. Możliwe jest zastosowanie prostego interfejsu sterującego w postaci dedykowanego panelu dotykowego, popularnego smartfona lub tabletu, a także pilota lub klawiatury.

Usługi związane z systemami Digital Signage przeznaczone są dla odbiorców profesjonalnych. Gwarantujemy tu indywidualne podejście do każdego zlecenia, pełną obsługę szkoleniową oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Sprawdź nasze pozostałe usługi:

Galeria