Usługi >

Systemy konferencyjne

Systemy konferencyjne umożliwiają transmisję obrazu i dźwięku w czasie rzeczywistym, w rozdzielczości Full HD i jakości hi-fi. To, co przedwczoraj wydawało się fantastyką, dziś jest rzeczywistością.

Systemy konferencyjne umożliwiają efektywną komunikację pomiędzy wieloma uczestnikami w ramach wirtualnych spotkań, nierzadko przeprowadzanych w skali globalnej, czyli na dużą odległość. Rozwiązania te polegają na transmisji obrazu i dźwięku w czasie rzeczywistym, w rozdzielczości Full HD i jakości hi-fi. Systemy takie wytwarzane są przez kilka wyspecjalizowanych firm na świecie, których oferta skierowana jest przede wszystkim do średnich i dużych podmiotów biznesowych. Telekonferencje pomagają zaoszczędzić czas przeznaczony na podróże osób kluczowych w działalności firm i znacząco zaoszczędzić koszty, pomagając w swobodnej komunikacji oraz wyrażaniu myśli i stanowisk na dużą odległość.

Od strony strukturalnej, systemy bezstratnej dystrybucji wizyjnych i dźwiękowych realizowane są przy użyciu okablowania CAT5, światłowodu, a także analogowych i cyfrowych przewodów sygnałowych. Wykorzystuje się także matryce sygnałów video i audio, skalery i rozdzielacze. Oprócz standardowych przewodów cyfrowych i analogowych, na wyposażeniu takiego systemu muszą znaleźć się także złącza instalacyjne, adaptery, a w końcu specjalne przyłącza w postaci paneli ściennych, podłogowych i stołowych. Przyłącza takie dysponują kompletem gniazd cyfrowych, analogowych i sieciowych. Dzięki modułowej konstrukcji możliwa jest łatwa konfiguracja i optymalne dopasowanie do potrzeb użytkowników.

Systemy videokonferencyjne

Do wizualizacji w systemach konferencyjnych stosuje się interaktywne tablice, mogące służyć zarówno do omawiania i analizy danych oraz zagadnień biznesowych, jak i uatrakcyjnienia zajęć na uczelniach i w szkołach. Wizualizery z kolei pozwalają na wyświetlanie przedmiotów w postaci płaskiej i przestrzennej, w wysokiej rozdzielczości obrazu. Oprócz tego zastosowanie mają tu profesjonalne ekrany (LED, LCD, plazmowe), przystosowane do pracy ciągłej.

Jako nagłośnienie w systemach konferencyjnych służą profesjonalne procesory DSP, matryce, mikrofony przewodowe i bezprzewodowe, miksery, a także wzmacniacze z głośnikami pasywnymi różnych typów, bądź głośniki aktywne (z wbudowanymi wzmacniaczami) podłączane bezpośrednio do miksera. Jeśli zachodzi taka potrzeba, proponujemy również systemy konferencyjne do zastosowań stacjonarnych oraz systemy tłumaczeń symultanicznych.

Nasza oferta obejmuje: zintegrowane systemy videokonferencyjne do użytku stacjonarnego i na duże odległości, wyposażenie sal konferencyjnych i wykładowych, profesjonalne monitory służące do zbudowania ścian video, monitory dotykowe w technologii multitouch, systemy nagłośnieniowe, akcesoria i uchwyty montażowe, a także integrację z systemami Digital Signage i monitoringu.

Systemy konferencyjne można wyposażyć w moduły i urządzenia służące do sterowania, które pozwalaj na zaprogramowanie mniej lub bardziej zaawansowanych komend i struktur do zarządzania całą elektroniką sali konferencyjnej oraz monitoringu urządzeń.

Sprawdź nasze pozostałe usługi: