" "
Usługi >

Nagłośnienie

Nagłośnienie do użytku profesjonalnego oprócz jakości dźwięku powinno zapewniać także trwałość zastosowanych rozwiązań, pozwalając na bezproblemowe użytkowanie w trudnych „warunkach bojowych”.

Sale koncertowe i użytkowe, a także większość pubów i restauracji korzysta ze stereofonicznego nagłośnienia profesjonalnego lub estradowego. Tam gdzie przewidziana jest scena i występy artystów na żywo, oprócz systemu mikrofonów i przyłącz sygnałowych do instrumentów muzycznych, dodatkowym źródłem dźwięku może być dowolny odtwarzacz plików lub płyt, gramofon, albo komputer / laptop. Kluczowe jest przeanalizowanie wszystkich potrzeb konfiguracyjnych i zastosowanie odpowiedniego miksera sygnałów audio. Jeśli nagłośnienie jest oparte na osobnych wzmacniaczach mocy, konieczne jest zastosowanie głośników o wysokiej skuteczności, które charakteryzują się łatwością wysterowania.

Biurom, firmom, a także restauracjom i pubom, gdzie istnieje konieczność doprowadzenia stereofonicznego dźwięku tła do wielu pomieszczeń (stref), proponujemy proste i efektywne systemu multiroom, za pomocą których w każdym pomieszczeniu jest możliwość wyboru niezależnego źródła dźwięku i dokonywania w nim ustawień (opcja maksimum), lub prostego sterowania głośnością dźwięku w każdym z pomieszczeń (opcja minimum).

Obiekty użyteczności publicznej takie jak: zakłady pracy, szkoły, ośrodki zdrowia, dworce, lotniska, itp., korzystają przeważnie z prostych i efektywnych pod względem kosztów nagłośnień radiowęzłowych w trybie 100 V.

Nagłośnienie standardowe – polega na zastosowaniu klasycznej konfiguracji stereo, z głośnikami i wzmacniaczami dobranymi optymalnie do wielkości i parametrów akustycznych danego obiektu. Oprócz profesjonalnych mikserów cyfrowych z pamięcią ustawień, coraz częściej stosuje się tu aktywne moduły głośnikowe z wbudowanymi wzmacniaczami cyfrowymi.

Nagłośnienie radiowęzłowe 100 V – jest stosowane przede wszystkim w przypadkach, gdy nie potrzeba najlepszej możliwej jakości dźwięku oraz nie jest konieczny tryb stereo. Podstawowym założeniem tego typu instalacji jest zrozumiałość mowy i przekazywanych komunikatów, a muzyka i inne dźwięki są odtwarzane tylko jako tło. W systemach 100 V stosuje się wzmacniacze monofoniczne, do których przy odpowiednim doborze parametru mocy można podłączyć bardzo dużą ilość głośników. Rozwiązanie takie pozwala na wydatną redukcję kosztów i jest stosowane przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej.

Sprawdź nasze pozostałe usługi: